kalendář jmen

showcase text

Setkání hasičů Lkáň, Beierfeld a Gauernitz - 2016

Dne 2. července 2016 proběhla v obci Lkáň velká obecní slavnost spojená dětským dnem a zároveň se setkáním s německými hasiči ze spřátelené obce Klipphausen – Gauernitz. Pozváni byli rovněž hasiči z německého partnerského města Beierfeldu, ale ti se na poslední chvíli omluvili, důvodem bylo nasazení na likvidaci následků bleskové povodně.

01Mezi vítanými hosty byl i hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček s doprovodem, který se účastnil slavnostního zahájení. Pro 180 účastníků byl připraven bohatý program a občerstvení a to vše se uskutečnilo za významné podpory z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko (FMP). Odpolední část programu nepříznivě ovlivnilo počasí, ale i tak se partneři dohodli na realizaci obdobné akce v roce 2017.

Fotky spolku Dagmar najdete na www.pranova.rajce.idnes.cz

Něco k naší historii SDH Lkáň !

V roce 1924 se pan Václav Řanda správce školy ve lkáni zmiňuje v Kronice naši obce o spolcích a organizacích že v obci jest Sbor dobrovolných hasičů založených v roce 1884, čítá 30 členů činných, 14 přispívajících a 3 členy samaritské čety. Starosta sboru jest Václav Brůna, rolník čp. 22, jednatelem a pokladníkem Václav Scheithauer, rolník čp. 16, velitelem Václav Řanda správce školy, náměstkem velitele Jan Matějčík hostinský čp. 23, Dozorčím náčiní Vladislav Černý, obchodník čp. 27, vedoucím samaritské čety Václav Karfilát domkař čp. 25, členy výboru Antonín Bláha rolník čp. 14, Josef Sotner výměnkář čp. 15, náhradník Jan Brůna domkář čp. 45, Václav Prachfeld rolník čp. 32, přihlížiteli účtu Václav Černý rolník čp. 33, Zouna ml. čp. 77, František Jáhen, domkař čp. 62, Knihovníkem a vzdělavatelem Václav Řanda

Dále se v kronice dozvídáme

DNE 9. Července 1905 pořádala Hasičská Župa Házmburská čis.85 ve zdejší obci svůj výroční valný sjezd za účasti předsednictva výboru župy za účasti 26 hasičských sborů. Místní sbor provedl cvičení pořadová se stříkačkou a žebříky. Odpolední koncert konal se v zahradě Václava brůny čp. 22, kdež také slavnostní řeči promluvil Judr. Max advokát z Libochovic. Slavnost zakončena večer Veselicí v obou hostincích. Účast občanstva byla veliká a výsledek sjezdu morálně i hmotně úplně uspokojící !

Fotky SDH Lkáň najdete na www.pranova.rajce.idnes.cz

Stále trvá nabídka informačního centra obce Lkáň !

• Budete vědět více a můžete si o informace napsat.
  • Nabízíme občanům informace pomocí internetu.
  • Dále nábízíme zprávy pomocí SMS.
  • Napište nám své podněty a nápady pro zlepšení informací.

Bude-li zájem a občané zašlou svoje emailové adresy nebo svoje tel.číslo na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. budou na tyto adresy, SMS zasílány informace o zasedání zastupitelstva obce a o dalších akcí v obci Lkáň.

Kdo má zájem o zasílání zpráv pomocí SMS stačí zajít na Úřad a zanechat tel. číslo kam zasílat zprávy.

Váš Info Vlk

Termíny na zaplacení poplatků.

Do konce Února - 60,- kč za psa.

Odvoz odpadu ( popelnice ) 250,-Kč na osobu , děti do 15 let neplatí, termín na zaplacení do konce Ledna !

Odvoz popelnice na bioodpad - popelnice za 200,-Kč , roční poplatek !

Lístky na popelnice jsou platné na celý rok !! Z tohoto důvodu nelze rozdělit na více splatek!! Zdůvodu neplatičů, nebudou lístky roznášeny majitelům domů ale budou k dostání jedině na OÚ.

Vše na Obecním úřadě

Obecní úřad Lkáň
Lkáň 83
411 15 Třebívlice

Pátek 19:00 - 20:00

Žádná událost k zobrazení

Info vlk

Nabízíme občanům informace pomocí internetu! Napište nám své podněty a nápady pro zlepšení informací.
Váš Vlk